15 лютого 2023 року пройшло засідання Господарського суду під головуванням судді Баранова Дмитра. Позивачем виступали Національний музей історії України на чолі з Андрощуком Федіром, за участю третіх осіб на стороні позивача у складі Київської міської державної адміністрації та Міністерства культури та інформаційної політики України на чолі з Ткаченко Олександром. На засіданні було ухвалено рішення про знесення Володимиро – Ольгинського храму Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці та видалення запису на нерухоме майно з Державного реестру речових прав.
Десятинний храм було споруджено мешканцями міста Києва з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира героя України у 2006 році на місці зруйнованого першого кафедрального храму Київської Русі Десятинного собору.
Протягом сімнадцяти років Володимиро-Ольгінський храм Десятинного монастиря зазнав безліч нападів, загрози фізичної розправи парафіянам та братії монастиря, спланований підпал у якому згоріло практично все оздоблення храму, постійні перешкоди з боку влади при оформленні регістраційних документів. Володимиро – Ольгинський храм двічі освячував Блаженніший Митрополит Володимир, Блаженніший Митрополит Онуфрій освячував іконостас. У стінах цього храму були хрещені та вінчані тисячі людей!
З 996 року, Десятинний храм відновлювався і руйнувався багато разів, війська князя Андрія Боголюбського грабували цей храм у 1169 р., Монголо - Татари у 1240 р. знищили храм вщент, радянська влада в особі Київської міської ради у 1936 р. так само здійснили акт вандалізму зруйнувавши храм і розстрілявши духовенство Десятинного храму. Всі ініціатори руйнування Десятинного храму в 1936 році закінчили своє недовге життя, їх доля була вирішена трагічно.
Косіор Станіслав Вікентійович, перший секретар КП(б)У, 26 лютого 1939 р. розстріляний;
Постишев Павло Петрович, секретар ЦК КП(б)У, 26 лютого 1939 р. розстріляний;
Любченко Панас Петрович, раднарком УРСР, 30 серпня 1937 р.наклав на себе руки;
Сапов Іван Андрійович, секретар Київського міськкому КП(б)У, 2 вересня 1937 р. розстріляний;
Петрушанський Рафаїл Романович, голова Київської міської ради, 2 вересня 1937 р. розстріляний.
Історія циклічна, як пише (Екклесіаст 1:9) «Немає нічого нового під сонцем». За кожне злодіяння над Божими храмами буде відплата, якщо не в цьому світі, то після смерті дати відповідь доведеться. Ми ще раз закликаємо заблудших гонителів Церкви Христової! Одумайтеся! Якщо ви хочете увійти в історію руйнування Десятинного храму разом із військом Андрія Боголюського, Монголо – Татарами, та кривавими катами радянського режиму, то ви збираєте вугілля на свої голови, ваших рідних та близьких! Сьогодні ви зносите наш храм, завтра будете розстрілювати священників?
Вірним Чадам Української Православної Церкви дякуємо за підтримку та просимо посилити молитви за нашу з вами маленьку, але велику святиню!