Десятинный монастырь

Десятинний монастир
Різдва пресвятої Богородиці

НАМІСНИК
Архімандрит Климент (Шмигельський Тарас)

/storage/page/nastoyatel_monastyrya/images/GBd2hjZolZ4iL5XLXJx4eRTv7n2xeBiM.jpg

БІОГРАФІЯ

Архімандрит Климент (Шмигельський Тарас Васильович), народився 25 травня 1980 року в м. Стебник Львівської області в родині службовців.

З вересня 1987 р. по жовтень 1991 року навчався в Стебницькій СШ № 6.

У жовтні 1991 року, у зв’язку з рукопокладенням батька в сан священика та пастирським служінням на парафіях Херсонської єпархії УПЦ, переїхав на Херсонщину, де в 1997 році отримав повну середню освіту.

З червня 1997 року по серпень 1998 року ніс послух паламаря в Свято-Миколаївському храмі смт. Велика Лепетиха Херсонської області.

З 1998 по 2002 роки навчався на денному відділенні Почаївської духовної семінарії. 17 червня 2002 р. в Успенському соборі Почаївської Свято-Успенської Лаври був пострижений у читця.

У 2009 році закінчив повний курс Київської Духовної Академії.

З 1 вересня 2003 року по 1 вересня 2005 року відповідно до указу керуючого Херсонською єпархією архієпископа Іонафана (Єлецьких) ніс послух читця-псаломщика Свято-Миколаївського храму смт. Велика Лепетиха Херсонської області.

16 квітня 2006 р. в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври був рукопокладений в сан диякона Блаженнійшим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УПЦ.

7 липня 2007 р. в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври був рукопокладений в сан священника Високопреосвященнійшим Платоном (Удовенком), митрополитом Аргентинським і Південноамериканським.

З квітня 2008 року указом Блаженнійшого Митрополита Володимира призначений штатним священником Десятинної парафії на честь Різдва Пресвятої Богородиці м. Києва (на сьогодні — Десятинний чоловічий монастир Різдва Пресвятої Богородиці).

До дня Святої Пасхи 2008 року, Блаженнійшим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УПЦ, нагороджений наперсним хрестом.

В 2011 року закінчив магістратуру Ужгородської Української Богословської Академії імені святих Кирила і Мефодія з присвоєнням кваліфікації магістра богослов’я.

10 листопада 2011 року в Десятинному монастирі був пострижений в чернецтво з іменем Климент, на честь священномученика Климента, папи Римського (день пам’яті 08 грудня).

До дня Святої Пасхи 2012 року, Блаженнійшим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УПЦ, нагороджений хрестом з прикрасами.

30 квітня 2013 року, Блаженнійшим Володимиром, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УПЦ, ієромонах Климент (Шмигельський) удостоєний сану архімандрита.

До дня Святої Пасхи 2015 року, Блаженнійшим Онуфрієм, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УПЦ, нагороджений правом служити з відкритими Царськими Вратами до Херувимської пісні.

До дня Святої Пасхи 2017 року, Блаженнійшим Онуфрієм, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УПЦ, нагороджений правом служити з відкритими Царськими Вратами до «Отче наш».

24 квітня 2019 року, Блаженнійшим Онуфрієм, Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем УПЦ, до дня Святої Пасхи, нагороджений правом носіння другого хреста з прикрасами.

20 березня 2023 року Синод Української Православної Церкви (журнал №02) призначив архімандрита Климента (Шмигельського) — намісником (ігуменом) Десятинного чоловічого монастиря Різдва Пресвятої Богородиці, Київської єпархії Української Православної Церкви (м. Київ).

Десятинный монастырь

darlabs.it